راز محصولات گران قیمت در چیست؟

تصمیم گرفتیم یک بار برای همیشه از راز محصولات گران قیمت در سطح اینترنت پرده برداریم. چرا بعضی از محصولات آموزشی قیمت‌های نجومی دارند؟ به طور مثال در سطح اینترنت می‌توانید یک کتاب پی دی اف را که حتی ابتدایی‌ترین اصول نگارشی هم در آن رعایت نشده (چه برسد به محتوای مناسب) را به قیمت ۲ میلیون تومان خریداری کنید. یا محصولاتی در حوزه موفقیت و کسب ثروت که حتی تا ۱۵ میلیون تومان هم قیمت گذاری می شوند!
البته می توان بعضی از دوره‌های آموزشی فنی را مستثنا نمود. مثلا طبیعی است دوره آموزشی ۰ تا ۱۰۰ فتوشاپ قیمت بالایی داشته باشد. اما ۹۰ درصد این محصولات حتی ۱۰ هزار تومان هم ارزش ندارند چه برسد به میلیون ها تومان.
در این محصولات رازی وجود دارد که باعث می شود مخاطب با وجود قیمت گران باز هم هزینه کند و آنها را تهیه کند. اما این راز چیست؟
قبل از توضیح بیشتر لازم است یک موضوع علمی را با شما در میان بگذاریم. طبق تحقیقات معتبر، انسانها بیش از ۹۵ درصد تصمیمات روزمره خود را با استفاده از ضمیر نا خود آگاه می‌گیرند و هیچ گونه دقت و تمرکزی بر روی این دست از تصمیمات خود ندارند. به طور مثال دستان شما در هنگام رانندگی به محض رسیدن به پیچ فرمان را با توجه به سمت پیچ می چرخاند؛ یا زمانی که می خواهید دنده عقب حرکت کنید بدون اینکه نیازی به فکر کردن و تمرکز داشته باشید دستان شما فرمان را برخلاف جهت می‌چرخاند. این‌ها تماما دستوراتی است که توسط ضمیر نا خود آگاه انسان گرفته می‌شود و هیچگونه اراده ای از سوی شما در این نوع تصمیمات وجود ندارد.
تا اینجای کار مشکلی وجود ندارد و ما بایستی شکر گزار خداوند بابت این نوع ساختار مغز انسان باشیم، در غیر این صورت زندگی بسیار سخت می‌شد و ما می‌بایست بر روی کوچکترین اعمال خود تمرکز کرده و زندگی بسیار زجر آوری را تجربه می کردیم. تصور کنید برای هر بار نفس کشیدن نیاز به فکر کردن و تصمیم گیری داشتیم! چه اتفاقی می‌افتاد؟
اما مشکل اصلی از آنجایی آغار می‌شود که عده‌ای از این لطف الهی به انسان‌ها با خبر هستند و از آن سوء استفاده می کنند. اما چگونه؟ به راحتی و با استفاده از برقراری ارتباط با ضمیر نا خود آگاه ما انسانها. آنها با استفاده از روش‌هایی مثل القای حس مهم بودن، مورد توجه قرار گرفتن، نیاز به ثروت و … چندین روش پیچیده دیگر که بیان آن در اینجا نمی‌گنجد ما را وادار می کنند تا محصولات گران قیمت آنها را خریداری نماییم.
برای همه احتمالا اتفاق افتاده زمانی که می‌خواهیم لباسی تهیه کنیم بین دو جنس مثلا با قیمت ۱۰۰ هزار تومان و دیگری ۱۵۰ هزار تومان مردد می‌شویم و زمانی که از فروشنده می پرسیم “فرق این دو چیست؟” فروشنده در جواب کیفیت بالاتر محصول گران‌تر را بیان می‌کند. در حالی که اگر در اکثر مواقع به خوبی بررسی کنیم خواهیم دید که چنین چیزی وجود ندارد و شاید حتی کیفیت محصول گران از کیفیت محصول ارزان هم کمتر باشد.
اما فروشندگان به خوبی به حس کمال گرایی انسانها وافق هستند و وقتی که در مورد کیفیت بیشتر با ما صحبت می کنند در حقیقت در حال مکالمه با ما نیستند بلکه با ضمیر نا خود آگاه ما در حال صحبت هستند و می‌دانند که ما کنترلی بر روی ضمیر نا خود آگاه خود نداریم، پس از این فرصت سوء استفاده می‌کنند.
راز دیگری که در فروش محصولات گران قیمت وجود دارد، ایجاد پاداش درد است. با مثالی شاید این موضوع واضح تر بیان شود. اگر دقت کرده باشید زمانی که بیمار هستیم و به پزشک مراجعه می‌کنیم در صورتی که دارویی که برای ما تجویز می‌شود آمپول یا سرم باشد، به محض تزریق آن به بدن احساس سبکی و حس بهتری خواهیم داشت. اما راز این اتفاق در چیست؟ احتمالا همه می‌دانیم وقتی دارویی وارد بدن می‌شود چند دقیقه‌ای طول می‌کشد تا اثرات اولیه را بر بدن بگذارد. ولی ما از همان لحظه اول احساس بهتری داریم.
جواب بسیار ساده است. نام این اتفاق پاداش درد است. یعنی ضمیر نا خود آگاه ما زمانی که ما دردی هرچند کوچک به واسطه تزریق دارو را تجربه می‌کنیم، ما را لایق پاداش قلمداد می‌کند و این حس سبکی و شادابی را در ما ایجاد می‌کند.
یا در مثال دیگر حتما تجربه کرده‌اید، زمانی که پُر خوری می‌کنید، با اینکه در لحظه خوردن غذا حس خوبی داریم، ولی زمانی که غذا تمام می‌شود یک حس عذاب وجدان و ناراحتی ما را فرا می‌گیرد.
یا مثلا زمانی که ورزشی هر چند کوچک انجام می‌دهیم حس شادابی و سر خوشی در ما ایجاد می‌شود.
محصولات گران قیمت هم از این شیوه استفاده می‌کنند. فروشندگان آنها می‌دانند که ذهن انسان کالاهای گران قیمت را بسیار با ارزش‌تر از کالاهای ارزان قیمت در نظر می‌گیرد. در حالی که ممکن است کالای ارزان قیمت به مراتب ارزش بیشتری داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *